Jak działa neticle social listening?

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak duży jest Internet? Czy zastanawiałeś się, ile trafnych artykułów, postów, komentarzy, recenzji i opinii jest o Tobie pisanych w sieci na całym świecie?

A czy kiedykolwiek myślałeś o tym, że prawdopodobnie nie wiesz o większości z nich?

What is social listening? - illustration

1. Czym jest social listening?

1. Czym jest social listening?

Mówiąc najprościej, social listening jest rewolucyjnym narzędziem do monitorowania i analizy mediów. Zbieramy każdą część treści online, która jest dla Ciebie w jakikolwiek sposób istotna (w tym obecność online Twoja i Twoich konkurentów). Bazując na analizie tej zawartości, możemy udzielić Ci przydatnych informacji na temat tego, co myśli sieć, bez konieczności czytania każdego tekstu lub wzmianki na swój temat. Mówi się, że social listening jest przyszłością monitorowania mediów, z wyjątkiem tego, że nie jest to już przyszłość: dzieje się to tu i teraz, w Neticle. Wszystko odbywa się całkowicie automatycznie. Nasz system oparty na sztucznej inteligencji może analizować teksty z ludzką precyzją, niemal w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że możesz zobaczyć każdą nową wzmiankę zaraz po jej opublikowaniu. I jeszcze raz: nie musisz czytać danych tekstów, my wyciągniemy dla Ciebie wszystkie ważne wnioski.

Zobaczmy przykład!

Powiedzmy, że jesteś menedżerem mediów społecznościowych popularnej marki. Twój nowy produkt wydaje się wielkim hitem na rynku, a kierownictwo prosi Cię o przedstawienie prezentacji na temat reputacji online tego produktu. W tym przypadku masz dwie opcje. Możesz zacząć czytać wszystkie 3000 artykułów, postów i komentarzy opublikowanych na ten temat i zapomnieć o spaniu przez kilka dni lub możesz być sprytniejszy. Jeśli akceptujesz pomoc Neticle, wszystko, co musisz zrobić, to dodać nazwę produktu do systemu, poczekać kilka godzin i uzyskać niezbędne wyniki analizy mediów pokazane na łatwych do zrozumienia wykresach i grafikach. Dashboard Neticle pokaże, ile pozytywnych lub negatywnych tekstów można znaleźć, jakie są najbardziej powiązane tematy, nazwy, marki, emocje lub lokalizacje i wiele innych cennych informacji!

Nazwa social listening mówi sama za siebie: słuchaj swoich klientów - ponieważ oni także słuchają się nawzajem!

Dzisiejszy typowy konsument nie wierzy w reklamy lub promocje, ale naprawdę wie, jak postępuje wolność internetu. Słucha opinii innych, a także nie boi się publikować własnych. Zawsze było jasne, że najbardziej udane firmy to te, które pozwalają się kierować swoim klientom. Na szczęście usłyszenie ich opinii nigdy nie było łatwiejsze w dobie social listeningu. Ponadto, znając każdą istotną opinię, zawsze możesz być o krok przed klientami i wiedzieć, czego chcą, zanim zdadzą sobie sprawę, że tego chcą. Wszystko, co musisz zrobić, to skupić się na planowaniu kampanii i strategii.

How social listening helps - illustration

2. W czym pomaga social listening?

2. W czym pomaga social listening?

New level of media monitoring

Jak już powiedzieliśmy: oszczędzamy Ci czas i energię. Przetwarzanie dużych ilości danych tekstowych zajmuje dużo czasu, ale przy social listening nie jest to już problemem. Dzięki temu nowemu podejściu do analizy mediów możesz uzyskać niezbędne informacje, nie czytając tego, co napisano o Tobie w Internecie. Zbieramy każdą wzmiankę i relewantną treść o Twojej marce, firmie, produkcie, branży lub konkurentach. Do tego prezentujemy analizę w łatwy do zrozumienia sposób.

Kolejną zaletą Neticle Media Intelligence jest inteligentny pasek pytań na naszym pulpicie nawigacyjnym. Zwykle każdy wykres i diagram Twojej analizy pojawia się na tej platformie, ale wiemy, że ta ilość informacji może czasami być myląca. Dlatego pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem byłoby uczynienie całego procesu tak prostym, jak to tylko możliwe. Dlatego zastosowaliśmy pasek, w którym możesz wpisać swoje pytania w nieformalny sposób (np. Dlaczego moja kampania się nie powiodła?). Jest to bardzo przydatne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, dzięki któremu nie musisz być ekspertem w dziedzinie analiz, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje.

Jak to wszystko możliwe? Cóż, naszym największym celem było uczynienie wszystkiego tak prostym, jak to tylko możliwe. Całą logikę naszego systemu oparliśmy na oferowaniu jak najszybszych wiadomości naszym klientom. Na przykład wystarczy tylko jeden wykres, aby zrozumieć, która strona internetowa miała najbardziej negatywne komentarze w danym dniu. To naprawdę tak proste, jak się wydaje.

Campaign efficiency measurement - illustration

3. POMIAR SKUTECZNOŚCI KAMPANII

3. POMIAR SKUTECZNOŚCI KAMPANII

We’re aware of how difficult campaign success measurement is. It’s a common challenge among companies, so we try to help it become as simple as possible. Customer and client satisfaction surveys might be useful to gain feedback on a campaign, but sometimes they are just not insightful enough. So, here comes social listening to save us again! As the saying goes, words on the internet are not written in pencil but ink; everything leaves traces. The good news is, an automated monitoring and analysis service can find them all.

Jeśli chodzi o skuteczność kampanii, warto skoncentrować się na tych samych siedmiu podstawowych kwestiach co na etapie planowania. Oto pytania: „Kto? Co? Gdzie? Kiedy? Ile? W jaki sposób? Dlaczego?” mówił o Twojej kampanii i jak bardzo te wyniki odpowiadają oczekiwaniom. Zautomatyzowane narzędzie do social listeningu Neticle udzieli Ci odpowiedzi na te pytania w ciągu kilku minut, oszczędzając Twój cenny czas i wysiłek.

System Neticle opiera się na wyszukiwaniu słów kluczowych, znajduje odpowiednią treść dla Ciebie, szukając danego słowa lub wyrażenia. Wśród innych opcji może to być hasło kampanii lub produkt promowany przez kampanię. W ten sposób system znajdzie każdy tekst, o którym wspomniano w danym słowie kluczowym. Liczba wzmianek pokazuje liczbę osób zaangażowanych w dyskusję na temat kampanii oraz dzieli te wzmianki na pozytywne, negatywne lub neutralne. Ponadto dystrybucja wzmianek pokazuje gdzie wzmianki zostały opublikowane (artykuły prasowe, artykuły w mediach społecznościowych, fora itp.). Oprócz tych wszystkich opcji można również poznać dystrybucję płci autorów wspomnianych wzmianek i zidentyfikować liderów opinii. W ten sposób sprawdzisz, czy wyniki są zsynchronizowane z przewidywanymi wskaźnikami wydajności.

Co ważniejsze, podkreślmy to jeszcze raz: social listening jest czymś więcej niż zwykłą usługą monitorowania, umożliwia bowiem wykrycie informacji na podstawie wzmianek, do których nie miałbyś wglądu w przypadku korzystania jedynie z monitoringu. Oto kilka przykładów:

  • Możesz zobaczyć, jak pozytywny lub negatywny był odbiór kampanii.
  • Jakie emocje ujawniają wzmianki.
  • Jakie inne słowa lub wyrażenia pojawiały się w kontekście kampanii.

W ten sposób dowiesz się o każdym dodatkowym temacie lub odczuciu związanym z kampanią, oraz czy udało się przekazać z powodzeniem wiadomość o kampanii. Ile osób powiedziało, że nowy produkt jest pyszny, a ile z nich, że jest pyszny, ale opakowanie mogło by być lepsze?

Dzięki automatycznemu social listening-owi Neticle zapewnia nie tylko ilościowe, ale i jakościowe dane. Dlatego też, po tym, jak otrzymasz od nas wyniki analizy, nie masz żadnych dodatkowych zadań, jeśli chodzi o monitorowanie kampanii i mierzenie wydajności. Możesz od razu pomyśleć o kolejnych krokach strategii!

Competitor analysis - illustration

4. ANALIZA KONKURENCJI

4. ANALIZA KONKURENCJI

Nie trzeba dodawać, że social listening sprawdza się nie tylko do kontrolowania naszej reputacji. Możesz również monitorować obecność online swoich konkurentów i opinie na ich temat. Zobaczmy w jaki sposób!

Nigdy nie zapominaj o swoich konkurentach!

Może to wydawać się oczywiste, ale warte podkreślenia. Monitorowanie konkurencji jest konieczne, żebyś natychmiast dowiadywał się o jakichkolwiek skandalach z nią związanych. Poza tym stosowanie social listeningu przydaje się też do poznania strategii komunikacyjnych, jakich używają Twoi konkurenci, dzięki czemu dowiesz się, co generuje większe zaangażowanie, jeśli chodzi o odbiorców docelowych. Ponadto poznasz typowe błędy, które popełniają i unikniesz ich bez rujnowania swojej reputacj.

Śledź ich w mediach społecznościowych!

Z jakich platform korzystać na podstawie doświadczenia konkurencji? Jak rozmawiać z klientami w mediach społecznościowych? Czy wolą oni treści profesjonalne czy „fajne”? Uchroń się przed samodzielnym poznaniem wszystkich odpowiedzi na te pytania! Dzięki social listening poznasz te dane, zebrane specjalnie dla Ciebie. Poznasz najlepsze praktyki na każdą sytuację w mediach społecznościowych, więc wszystko, co musisz zrobić, to przygotować i zaplanować kampanię. Sprawdź często używane wyrażenia na platformach swoich konkurentów, ponieważ istnieje szansa, że odniesiesz sukces dzięki tym samym buzzwords. Ponadto staraj się nie zapominać o negatywnych komentarzach dotyczących ich kanału, dzięki czemu dowiesz się, czego społeczność internetowa nie lubi. Na imponującym dashboardzie Neticle dajemy Ci wszystko, czego potrzebujesz do zrozumienia preferencji Twojej grupy docelowej.

Nie zapominaj o PR!

Social listening pokaże również działania PR i CRS Twoich konkurentów. Poznasz wyniki analizy każdego komunikatu prasowego, artykułu lub wpisu na blogu na ich temat. Czy internauci ucieszyli się na wiadomości o nich? Czy były jakieś kontrowersje? Jaki publiczny wizerunek stara się zbudować Twoja konkurencja? Wiemy, że zdobycie prasy jest kluczowe, choć jest to trudne. Dobrą wiadomością jest to, że osiągnięcie doskonałej reputacji było kiedyś czasochłonne i wymagało wielu badań i planowania, teraz niezbędne narzędzia są w zasadzie podawane na tacy.

Zdobądź sojuszników!

Wróćmy na chwilę do internautów! Są oni ważni nie tylko dlatego, że pomagają w tworzeniu docelowych osobowości. Stanowią tak istotną grupę, ponieważ znajdują się w niej liderzy opinii i influencerzy. Możesz dowiedzieć się, kto jest największym adwokatem dla Twoich konkurentów i spróbować zdobyć go własnej marce lub produktowi. Studiując ich profil dowiesz się, jak sprawić, by Cię polubili i podzielili się swoją opinią na Twój temat. W ten sposób możesz także rozmawiać ze swoimi zwolennikami i szerszą publicznością. Co więcej, w przypadku influencerów, często może to być działanie bardziej skuteczne niż tradycyjna reklama telewizyjna.

How Neticle works - illustration

5. Jak działa neticle Social Listening?

5. Jak działa neticle Social Listening?

Wypróbuj

Our social listening tool is outstanding because we cover local or niche languages as well. Currently we provide social listening services in AL, AT, BG, CH, CZ, DE, GE, HR, HU, PL, RO, RU, SI, SK, SRB, UA.

Aby znaleźć odpowiednie treści, wypracowaliśmy słowa kluczowe. Oznacza to, że zebraliśmy wszystkie synonimy, sposoby pisania, typowe błędy w pisowni dla danego brandu. Modelujemy także konkurencję, produkty, kampanie, tematy rynkowe i specyficzne zagadnienia dotyczące badań rynkowych (np. obawy matek związane z korzystaniem z urządzeń cyfrowych).

Tworzymy słowa kluczowe, aby znaleźć odpowiednie treści. Oznacza to, że zbieramy wszystkie synonimy, możliwą pisownię, typowe błędy w pisowni wyrażeń dotyczących Twojej firmy, marki lub produktu.

Możemy modelować słowa kluczowe konkurentów, kampanii, tematów lub konkretnych pytań dotyczących badań rynku (np .: jakie są obawy matek z dwójką dzieci w związku z korzystaniem z urządzeń cyfrowych?)

Automatycznie analizujemy trafienia. Nasz system ocenia je między -3 a +3 w oparciu o siłę biegunowości słowa kluczowego, co nazwaliśmy indeksem opinii.

Wyniki słów kluczowych są sumowane, dzięki czemu można zobaczyć ogólną opinię i ocenę słów kluczowych (np. Ile osób lubi Coca-Colę)

Once the analysis is done, easy-to-understand charts are generated, visualising the results. The mention graph shows what topics are frequent in connection with the relevant mentions, how these are connected, and what other positive or negative opinions connect to them. The quantification of the share of voice will let you know everything about your online reputation without reading the mentions.

Radzimy sobie z podwójnym przeczeniem.

Rozpoznajemy ironię.

W razie potrzeby personalizujemy podstawowy algorytm, żeby bardziej przystawał do wyrażeń typowych dla danego obszaru branżowego (np. slang).

W ten sposób zaprojektowaliśmy nasz wiodący na rynku algorytm, który z niemal ludzką dokładnością analizuje opinie i teksty. W przypadku, gdy dwie różne osoby oceniają wiele tysięcy tekstów, według tego czy są one pozytywne, negatywne czy neutralne, przez ludzką subiektywność i inne czynniki ich opinie pokrywają się maksymalnie w 82 procentach. Algorytm Neticle na ogół zapewnia wyższą wartość.

Poza pozytywnymi lub negatywnymi opiniami, pokazujemy również o czym traktuje dany tekst. Nasz algorytm automatycznie rozpoznaje miejsca, tematy, osoby i marki. Podsumowując dane z wielu setek lub tysięcy tekstów, otrzymujemy bardzo przydatne rezultaty.

Nasi użytkownicy za jednym kliknięciem otrzymują pełny obraz tego, jakie aspekty ich działalności są omawiane w sieci i jak są one oceniane przez internautów. W takim przypadku, znajdujący się na 6. miejscu interfejs online często wspominany był w negatywnym kontekście i może stanowić bolączkę odnośnie satysfakcji klientów.

In this picture you can see that they had serious problems with their text message service.

Kwantyfikując opinie online jesteśmy w stanie prześledzić rozwój osądu używając do tego naszego wskaźnika - Kursu opinii. Jeśli Kurs Opinii obniża się, oznacza to, że nagle pojawiło się w internecie wiele negatywnych opinii na temat danej marki.

Cały nasz system jest interaktywny, dzięki czemu interesujące nas dane są od razu dostępne, przyczyny poszczególnych wartości łatwo identyfikowalne, a my docieramy do samego źródła pozytywnych lub negatywnych opinii formujących nasz wizerunek.

Wszystkie nasze zwizualizowane wykresy są interaktywne, dzięki czemu zobaczysz szczegółowe dane i zidentyfikujesz wszystkie źródła wzmianek, które modyfikują opinię o Twoim słowie kluczowym.

I wreszcie, jeśli nadal czytasz ten bardzo długi artykuł, pozostaje tylko jedna rzecz: dziękujemy! Wiemy, że było tego sporo, ale mamy nadzieję, że okazało się przydatne.

Neticle Labs

Skontaktuj się z nami!

Address:
1082 Budapest, Leonardo da Vinci str. 41. (2. em. 14.)

Registered seat:
1213 Budapest, Vető str. 10.

Photo of Péter Szekeres
Péter Szekeres

Co-founder & CEO
[email protected]
+36 70 701 6488

Photo of Bartek Pietruszewski
Bartek Pietruszewski

Polish Sales Director
[email protected]
+48 668 306 666

Photo of Bernadett Kiss
Bernadett Kiss

Head of Marketing
[email protected]
+36 30 352 6707