Як працює Neticle Social Listening?

Ви коли-небудь думали про те, скільки  інформації можна знайти про Вас, Ваш бренд чи продукт в Інтернеті? Це можуть бути різноманітні статті, пости, коментарі, відгуки.

А чи замислювалися Ви над тим, що про велику частину цієї інформації Ви навіть не знаєте?

What is social listening? - illustration

1. Що таке social listening?

1. Що таке social listening?

Social listening - це революційний інструмент для моніторингу та аналізу ЗМІ. З його допомогою Ви можете швидко відібрати весь релевантний контент, з  Інтернету, та для цього Вам більше не потрібно  переглядати сотні статтей, постів та коментарів, система Neticle робить це повністю автоматично. Social listening - це майбутнє моніторингу, за винятком того, що цей корисний сервіс доступний для вам вже сьогодні!  Наша система, на основі штучного інтелекту, може аналізувати тексти з людською  точністю в режимі реального часу. Це означає, що кожну нову згадку можна побачити відразу після її публікації. Та Вам зовсім не потрібно їх читати, ми виявимо для Вас кожен важливий висновок автоматично.

Перегляньмо конкретний приклад!

Припустимо, Ви - менеджер соціальних медіа відомого бренду. Новий продукт Вашої компанії став дуже популярним  на ринку, і керівництво просить Вас підготувати  презентацію про те, що думають Інтернет-користувачі про цей продукт. У такому випадку Ви можете зробити дві речі: перша - це прочитати близько п'яти тисяч статей, повідомлень і коментарів, які були зроблені в Інтернеті, з моменту запуску продукту і завдяки цьому забути про сон на декілька днів. Або  звернутися по допомогу до компанії Neticle, яка введе назву Вашого продукту у власну пошукову систему та  віднайде, про нього, всі згадки в Інтернеті. Знайдену інформацію автоматично систематизують, відокремлюючи позитивні та негативні відгуки та коментарі, виділяючи всі основні теми, особи, бренди, локації та емоції, які згадуються з Вашим продуктом. Всі ці дані Ви зможете побачити  на легких для розуміння, вражаючих діаграмах.

Словосполучення "social listening" говорить саме про себе: слухайте свою аудиторію - тому що вони також слухають один одного!

Типовий споживач сьогодення не вірить в рекламу та промо-акції, але він охоче прислухається до думки Інтернет-користувачів. Вже давно не таємниця, що успішні компанії завжди слідкують за настроями своїх споживачів, але ще  ніколи не було так легко зрозуміти і прийняти їхні потреби, як у епоху social listening. Знання настроїв аудиторії допоможе Вам завжди бути на крок попереду своїх клієнтів та дізнатися, що їм потрібно перш ніж вони самі це зрозуміють. Маючи в арсеналі цю інформацію Ви можете спокійно зосередитися на плануванні кампанії та стратегії.

How social listening helps - illustration

2. Як допомагає social listening

2. Як допомагає social listening

Новий рівень моніторингу ЗМІ

Моніторинг ЗМІ, основою якого є social listening, економить час та енергію наших користувачів. Як ми вже згадували, процес обробки великого обсягу текстового матеріалу займає багато часу, але якщо ми використовуємо інструмент social listening, це більше не є проблемою. З його  допомогою ми можемо створювати прості та змістовні аналізи з публічного доступних інтернет-даних .

Однією з найважливіших переваг Neticle Media Intelligence є інтелектуальна панель питань на нашому дашборді. Зазвичай всі графіки і діаграми Вашого аналізу з'являються на цій платформі, але така величезна кількість інформації іноді може збивати з пантелику. Тому ми вирішили зробити весь процес максимально простим. Neticle Media Intelligence може обробляти Ваші питання, задані неформальною мовою (наприклад, чому моя кампанія не була успішною?), і система покаже Вам відповідні результати аналізу. Завдяки цьому корисному інструменту, заснованому на штучному інтелекті, Вам не потрібно бути експертом в області аналітичних наук, щоб отримати всю необхідну для інформацію.

Це  все можливо? Так. Нашою головною метою було зробити використання системи максимально простим. Логіка нашої системи грунтується на тому, щоб надати найбільш швидкі повідомлення нашим клієнтам. Наприклад, Вам досить подивитися лише один графік, щоб зрозуміти, на якому веб-сайті публікували найнегативніші коментарі в даний день. Цей процес дійсно такий простий, яким здається.

Campaign efficiency measurement - illustration

3. Вимір ефективності кампанії

3. Вимір ефективності кампанії

Ми усвідомлюємо всі складності, які виникають під час вимірювання успіху та ефективності кампаній. Це поширений виклик для компаній, тому ми намагаємось зробити цей процес максимально простим. Опитування задоволеності клієнтів може бути корисним, але іноді його буває недостатньо. Тому ми готові запропонувати Вам єдине правильне рішення – і це social listening! Кажуть, що тексти в Інтернеті пишуться не олівцем, а чорнилом, тому все залишає свій слід. Хороша новина: наш автоматизований сервіс може легко знайти всі Інтернет-згадки, які Вас цікавлять.

Вимірюючи ефективність кампанії, Ви можете зосередитись на семи основних питаннях, ці питання Ви часто використовуєтуі під час планування проекту. У нашому випадку слід запитати: «Хто? Що? Де? Коли? Скільки? Чому? Як? » розповідає про нашу кампанію та про те, які відгуки про продукт зустрічаються в інтернеті, чи справдив він покладені на нього  очікування. Автоматичне рішення social listening від Neticle може дати точні відповіді на ці питання вже після кількох кліків і налаштувань, заощаджуючи для Вас час.

Система Neticle базується на пошуку основних ключових слів, тому вона може витягувати дане слово або термін (це може бути або назва кампанії, або продукт, що є фокусом самої кампанії тощо) з кожної публічно-доступної Інтернет-публікації  в реальному часі, а також в часовій ретроспективі.  Згадки показують, яка кількість людей бере участь у будь-якій дискусії навколо кампанії, скільки згадувань мали позитивний, негативний чи нейтральний характер. Крім того, розподіл згадувань показує , де були опубліковані ці згадки (статті новин, статті з соціальних мереж, форуми тощо). Крім всіх цих варіантів, Ви також можете побачити гендерний розподіл авторів згадок та дізнатися імена лідерів думок. Таким чином можна перевірити, чи синхронізовані результати з прогнозованими показниками ефективності.

Ми не перестаємо стверджувати, що social listening - це більше ніж традиційна служба моніторингу, адже за її допомогою з Інтернет - згадок можна дізнатися:

  • скільки разів, потрібне нам,  ключове слово з'являлося в позитивному, нейтральному або негативному контексті в Інтернеті;
  • які емоції воно викликало у автора допису;
  • які інші слова чи фрази згадувалися разом з ключовим словом.

Таким чином,  можемо дізнатися, які асоціації викликає наш продукт  чи кампанія в Інтернет-користувачів.  Дізнаємося яка кількість  споживачів сказали про, створений нами продукт, що він- смачний, а  скільки людей сказали, що це було смачно, але його упаковка була не практичною?

Завдяки автоматизованій  функції  social listening, Neticle готує для Вас не тільки квантативні, але й квалітативні дослідження, завдяки цьому Вам вже не потрібно створювати окремі моніторинги. Замість цьому, Ви можете зосередитися на тому, як далі розвивати стратегію своєї компанії на основі зворотного зв'язку від Neticle.

Competitor analysis - illustration

4. Аналіз діяльності конкурентів

4. Аналіз діяльності конкурентів

Social listening можна використовувати не тільки для відстеження власної репутації, але й для конкурентної розвідки за діяльністю конкурентів. Ми розповімо Вам, як!

Проводьте конкурентну розвідку!

Володіти цією інформацією важливо через дві речі: з одного боку, Ви будете негайно поінформовані, якщо навколо конкуруючих компаній розвивається ЗМІ скандал, а з іншого боку, Ви завжди знатимете, які стратегії спілкування використовують Ваші конкуренти. Крім того, можете побачити яких помилок, під час спілкування з клієнтами, вони допускають і уникнути їх не порушуючи власну інтернет-репутацію.

Слідкуйте за діяльністю  конкурентів у соціальних мережах!

Які платформи слід використовувати, щоб навчаючися на досвіді конкурентів? Як спілкуватися з  клієнтами в соціальних мережах? Якому контенту надають переваги клієнти  професійному або «крутому» ? Вам не потрібно відповідати на всі питання самостійно! Завдяки social listening  Ви дізнаєтесь про це  завдяки, зібраних для Вас, даних. Ви можете ознайомитися з нашими кращими дослідженнями, на основі даних з соціальних мережах. Завдяки цим знанням Ви можете з легкістю підготувати і запустити супер кампанію. Перевірте всі  найчастіше використані ключові  вирази на платформах Ваших конкурентів, цим самим отримавши шанс домогтися успіху напр. з тими ж модними слівцями, які вони використовують. Крім того, не забувайте стежити за негативними коментарями у їх стрічці, щоб дізнатися, що не подобається цільової аудиторії. На вражаючому дашборді Neticle ми покажемо Вам все, що допоможе  зрозуміти переваги Вашої цільової аудиторії.

Не забудьте переглянути PR діяльність конкурентів!

Social listening покаже Вам PR і CRS активність конкурентів. Ви зможете побачити результати аналізу кожного прес-релізу, статті або поста в блозі, написаних про конкуренцію. Чи подобалися цільовій аудиторії новини про них?  Чи викликала ця інформація будь-які дискусії? Який громадський імідж конкуренти намагаються створити про себе? Загальновідомий факт, що перемога над пресою є ключовою. Хоча раніше домогтися бездоганної репутації займало багато часу і вимагало багато досліджень і планування, нині ж необхідні інструменти для цього  Ви можете отримати на срібній тарілці.

Перехопіть лідерів думок від конкурентів!

Повернемося до основних авторів та лідерів думок! Вам потрібно знати їх не тільки для того, щоб визначити свою цільову аудиторію або створити на основі цього персону для маркетингу. Це необхідно для того, щоб лідери думок хотіли ділитися Вашим контентом. Завдяки цьому Ви зможете вплинути на  їхню цільову аудиторію. В епоху інфлюенсерів, такі зв'язки можуть бути більш ефективним, ніж традиційна телевізійна реклама.

How Neticle works - illustration

5. Як працює Neticle social listening?

5. Як працює Neticle social listening?

Ми створили власні пошукові рішення, за допомогою яких можливе завантаження публічного веб-контенту, статей, коментарів, публікацій. Наша система збирає дані з усіх загальнодоступних платформ: інформаційних порталів, форумів,Facebook, Twitter,Google+,Tumblrта зYouTube.

Ми моніторимо Інтернет в режимі реального часу: знаходимо новий вміст протягом 10-30 хвилин.

У пошукових системах Neticle доступні print, радіо та телевізійні контенти .

Щоб віднайти релевантні згадки ми розробляємо ключові слова. Це означає, що ми збираємо всі можливі варіанти написання слів, їх синоніми та записи слів з орфографічними помилками.

Наша система може віднайти всі згадки про цікаві для Вас бренди, персони, компанії, продукти та ринкові теми, а також допоможе змоделювати комплексні цілі дослідження.(Наприклад: які страхи виникають у багатодітних мам  при використанні цифрових технологій)

Знайдений релевантний контент оцінюється автоматично. Віднайдені вислови оцінюємо балами від -3 до 3. Це називаємо індексом думки.

Результати після обробки тексту. Якщо жодне ключове слово не надіслано, воно буде містити лише один елемент. Якщо буде надіслано кілька ключових слів, це буде містити один результат аналізу тексту для кожного ключового слова в тому ж порядку, як і надіслані ключові слова.

Ми можемо керувати іронією та подвійними запереченнями. Також можемо налаштувати базовий алгоритм, якщо це потрібно, щоб краще відповідати умовам галузі чи області.

Таким чином, ми розробили наш провідний алгоритм, який з людською точністю аналізує коментарі та тексти, опубліковані в Інтернеті.

hu

Окрім відгуків, ми автоматично можемо розпізнавати текст.Якщо ми підсумуємо знайдені сайти, теми, особи та бренди, а також відгуки, які з ними пов'язані, то отримаємо дуже корисні звіти та аналізи.

За допомогою простої комбінації клавіш, можна дізнатися про які послуги говорять інтернет-користувачі та порівняти їх.

Наприклад, тут 6-е місце займає онлайн поверхня. Особлива активність спостерігається в одній із компаній, і в багатьох випадках вона носить негативний характер. Варто спробувати з'ясувати, чому.

Графік згадок показує ,які теми зустрічаються найчастіше з заданими ключовими словами, як часто вони зустрічаються разом відповідними поняттями, які позитивні і негативні відгуки до них відносяться.

На цьому малюнку ви бачите, що у них були серйозні проблеми зі службою текстових повідомлень.

За допомогою індексу веб-думок можемо відстежувати еволюцію творення думок та відгуків у Інтернет.

Якщо індекс веб-думок падає, то це означає що в Інтернеті з'явилося багато негативних відгуків про Ваш бренд.

Кожна діаграма в нашій системі є інтерактивною..Таким чином, детальні значення дають можливість проаналізувати та зрозуміти причину позитивного або негативного результату.

Якщо Ви дочитали цю статтю до кінця, можемо Вас привітати! Ми знаємо, що це був масивний  шматок інформації, але сподіваємось, що він був для Вас корисним.

Contact Us

Neticle Labs

Зв'яжіться з нами!

Адреса:
1082 Budapest, вул. Leonardo da Vinci, 41. (2. em. 14.)

Штаб-квартира
1213 Budapest, вул. Vető, 10.

Photo of Péter Szekeres
Szekeres Péter

Co-founder & CEO
[email protected]
+36 70 701 6488

Photo of Tamás Tóth
Tóth Marcell Tamás

Media Analysis Consultant
[email protected]
+36 30 779 4626

Photo of Gabriella Sinka
Gabriella Sinka

Marketing Coordinator
[email protected]
+36 20 527 6187